W transformatorach stosuje się kilka rodzajów

transformatory trójfazowe
W transformatorach stosuje się kilka rodzajów uzwojeń, najczęściej występującym jest uzwojenie cylindryczne, gdzie oba uzwojenia (pierwotne i wtórne) wykonane są w formie koncentrycznych cylindrów.

Oba cylindry osadzone są na jednej kolumnie.

Uzwojenie dolne osadzone jest bezpośrednio na kolumnie, a uzwojenie górne na uzwojeniu dolnym.

Oba uzwojenia są oddzielone izolacją, zarówno od kolumny, jak i od siebie. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Transformator

Ceny za prąd w Polsce

Ceny za prąd w Polsce rosną z roku na rok.
Jest to związane nie tylko z większymi oczekiwaniami pracowników, którzy chcą dużo zarabiać. Wiąże się to poza tym z dwoma czynnikami.
Po pierwsze- wzrost kosztu produkcji energii.
Węgiel jest droższy, transformatory elektryczne też więcej kosztują zwłaszcza te najwyższej jakości, dużo płaci się też za tak zwana opłatę przesyłową. Nie zmienia to jednak faktu, że należymy do gospodarek światowych i musimy dostosowywać się do różnych porozumień i efektów konferencji.

Na przykład jedną z nich są konferencje klimatyczne, na których postanowiono, że jeśli energia pochodzi z węgla, to prąd jest droższy.

Właśnie przez to energia w Polsce drożeje i to bardzo wyraźnie.

Firmy a instalacje elektryczne

transformatory trójfazowe Instalacje elektryczne w firmach na poziomie podstawowym muszą spełniać takie same wymagania jak te znane z domów jednorodzinnych, czy chociażby mieszkań w blokach.
Jeżeli jednak firma jest spora, ma do dyspozycji duże hale, lub jeśli jest to na przykład hotel lub restauracja, to wymagania są znacznie wyższe.
Stosowane transformatory elektryczne muszą być najwyższej jakości, a wszystkie przyłączenia są wnikliwie sprawdzane przez wiele osób.
W końcu straż pożarna musi dać zielone światło na prowadzenie tam działalności gospodarczej.
Kluczowe tu będą wspomniane wcześniej transformatory elektryczne. .
Dodane: 30-12-2018 01:45

Tagi: transformator elektryka energia prąd przemysł