Utrzymywanie czystości w sposób ekologiczny

Dodane: 03-02-2017 04:33
Utrzymywanie czystości w sposób ekologiczny ekologiczne środki czystości

Octowe recepty na czyszczenie

Ocet to najlepszy przyjaciel ekologicznej pani domu. Z jego pomocą można praktycznie wszystko, a odpowiednio łączony z innymi naturalnymi środkami daje niesamowite efekty. Ocet świetnie radzi sobie z kamieniem, wiec używaj go do czyszczenia łazienek, wanny i zlewu. Doskonale też neutralizuje brzydkie zapachy, więc można nim wyczyścić odpływ.

Ocet jest znany od bardzo dawna i to on stanowić główny środek do czyszczenia i konserwacji z czasów naszych babć. Warto wiec poznać jego możliwości próbując nim sprzątać. Gwarantuje, ze każdy będzie zaskoczony, ze sprzątasz bez chemii! Warto też dodać, ze zapach octu szybko się ulatnia i jest bezpieczny dla zwierząt.


Cytat z Wikipedii o detergentach

Sole sodowe estrów kwasu siarkowego z wyższymi alkoholami (np. laurylosiarczan sodu)
związki lub ich mieszaniny, które stanowią aktywny czynnik wszelkich środków czystości, takich jak szampony, proszki do prania, płyny do mycia naczyń, środki do mycia naczyń w zmywarkach itd.
Czasami przez "detergenty" rozumie się wszelkie środki czyszczące jako takie. W przemyśle środków czystości rozgranicza się jednak wyraźnie "detergenty właściwe" - w sensie pierwszej definicji oraz pozostałe składniki środków czyszczących - takie jak nabłyszczacze, dodatki koloryzujące, dodatki zapachowe, odżywcze, antystatyczne, wybielające itp.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Detergenty


Przestaw się na sprzątanie eko

Rezygnacja z chemii do czyszczenia może z początku stwarzać pewne problemy, nie łatwo przestawić się z czyszczenia środkami chemicznymi na rzecz bardziej naturalnych metod. Jednak jest to gra warta świeczki, ponieważ chemikalia niszczą nasze środowisko i zatruwają wodę pitną.

Warto też wspomnieć o negatywnym wpływie chemii gospodarczej na nasze zdrowie. Chociaż tutaj najbardziej narażone są małe dzieci i zwierzęta domowe. Nasza skóra również nie lubi kontaktu z chemikaliami do czyszczenia, staje się sucha i podrażniona.© 2019 http://informator365.eu/